Noderīga informācija

Kas ir palete?

Palete tiek plaši izmantota, lai paātrinātu kravas iekraušanu/izkraušanu. Faktiski, palete ir plakans dēļu vairogs, uz kura tiek likta krava. Mūsdienu paletei ir jābūt mazām “kājiņām”, lai zem tās varētu novietot pacēlāja sliedes. Paletes tiek izgatavotas no koka, tērauda, viegla metāla sakausējumiem, sintētiskiem materiāliem, vai to kombinācijām. Kravu, kuru novieto uz paletes parasti nostiprina ar plastmasas stiprinājuma lentēm vai vienkārši ietin iepakojuma plēvē.

Kas ir dažāda veida paletes?

Eiropalete (EUR palete)
Somijas palete (FIN)
Industriālā palete

Kāda izmēra Eiropaletes?

Eiropaletes gabarītu izmēri: platums 800 mm, garums 1200 mm, augstums 145 mm.
Standarta celtspēja: 600 kg

Kāda izmēra Somijas palete (FIN)?

Somijas paletes gabarītu izmēri: platums 1200 mm, garums 1000 mm, augstums 145 mm. Standarta celtspēja: 750 kg
Šāda tipa paletēm obligāti tiek uzlikta ražotāja zīme (kods un izlaiduma gads), kā arī ir speciāls marķējums – “FIN”.

Kāda izmēra Industriālā palete?

Industriālās paletes gabarītu izmēri: platums 1200 mm, garums 1200 mm, augstums 1500 mm. Standarta celtspēja: 900 kg
Uz tās nav zīmoga. Tās izskats atgādina eiropaleti.

Vai palešu svars ir standartizēts?

Šāda tipa palešu svars nav standartizēts, jo paletes tiek izgatavotas no dažādiem materiāliem, vidējais svars svārstās 15-20 kg robežās. Daži ražotāji norāda pat 40 kg.

Kā jūs aprēķināt augstumu kravas paketes?

Kravas iepakojumu augstumu un attiecīgi taras rindu skaitu iepakojumā aprēķina sekojoši: maksimālais pieļaujamais iepakojuma augstums – ne vairāk kā 1800 mm. Novietotā krava uz paletes nedrīkst izvirzīties ārpus tās vairāk nekā par 20 mm katrā pusē.

Kā saglabāt griezto ziedu skaistumu?

Vairākums griezto ziedu vislabāk ir uzglabāt zemā temperatūrā, aptuveni 5 °С. Uzglabāšanai noderēs jebkura vēsa vieta, pat ledusskapis. Vidējais uzglabāšanas termiņš ir 5 dienas. Tomēr ir jāpatur prātā, ka katram ziedam ir savs uzglabāšanas termiņš.

Piemēram, lai uzglabātu īrisus un tulpes, vēlams pazemināt temperatūru līdz 2 °С. Ja runa ir par orhidejām un ontūrijām, tad temperatūru ir nepieciešams paaugstināt līdz 8 °С. Orhidejas labāk uzglabāt istabas temperatūrā. Tulpes, krizantēmas un neļķes jāuzglabā ledusskapī sausā veidā, citus ziedus labāk uzreiz likt ūdenī.

Kad uzglabāšanas termiņš ir beidzies, ziedu kātus ir ieteicams slīpi apgriezt. Ja lapas ir tuvu kāta apakšdaļai, un tās atrodas zem ūdens, tās ir jānoņem. Visiem grieztajiem ziediem kaite caurvējš, tiešie saules stari un etilēns. Griezto ziedu mūžu var pagarināt ar speciālo vielu palīdzību kā, piemēram, etilēnu.

Kā saglabāt Rozes?

Roze – uzglabāšanas temperatūra ir 5 °С. Rozes galviņas ir jāiesaiņo ietinamajā papīrā un pēc iespējās dziļāk ir jāievieto ūdenī. Ja ērkšķi atrodas zem ūdens, tad tie arī ir jānogriež. Ja ūdenim nav pievienots speciāls līdzeklis, tad tas ir jāmaina katru dienu. Ja jūs varat nodrošināt pareizo uzglabāšanu, roze var jūs priecēt līdz pat 30 dienām. Ir jāņem vērā, ka roze ir īpaši jūtīga pret gaisa burbulīšiem un baktērijām. Ja zieda kātā iekļūst gaisa burbulīši, tas ātri novītīs.

Kā saglabāt Neļķe?

Neļķe – uzglabāšanas temperatūra ir 5 °С bez ūdens. Šis zieds neprasa īpašu aprūpi un priecēs jūs līdz pat divām nedēļām. Ūdenim ir jābūt istabas temperatūrā. Ja jūs neizmantojat speciālus līdzekļus, tad vienkārši pievienojiet ūdenim aspirīnu.

.

Kā saglabāt Īriss?

Īriss ir lielā mērā atkarīgs no mitruma. Pārliecinieties, ka īriss vienmēr atrodas ūdenī. Ūdenim ir jābūt aukstam; to var panākt, pievienojot ledus kubiciņus. Ziedus ūdenī nevajag likt pārāk dziļi.

Kā saglabāt Narcise?

Narcise – uzglabāšanās temperatūrai ir jābūt aptuveni 2—5 °С. Narcišu izdalītā sula ir kaitīga citiem ziediem. Ja jums ir jāliek narcises kopā ar citiem ziediem, tad vismaz diennakti lieciet tos atsevišķi no citiem.

.

Kā saglabāt Tulpe?

Tulpe – uzglabāšanās temperatūrai ir jābūt aptuveni 2—5 °С. Ziediem patīk ļoti auksts ūdens, jūs varat pievienot ledus gabaliņus. Zieda stiebrs var izlocīties, lai to nepieļautu, varat izmantot papīru, vienkārši to aptinot ap zieda stiebru.

Kā saglabāt Frēzijas?

Frēzijas – uzglabāšanās temperatūrai ir jābūt aptuveni 2—5 °С. Tām nepieciešams ūdens.

Kā saglabāt Anemones?

Anemones. Lai anemones uzglabātu pēc iespējas ilgāk, tās ir jāizņem no ietinamā papīrā, kurā tās parasti tiek pārdotas. Optimāla uzglabāšanās temperatūra ir aptuveni -2 °С. Ja ūdenim ir pievienots Krizals, tad ziedus var uzglabāt līdz pat divām nedēļām.

.

Kā saglabāt Hiacintes?

Hiacintes – uzglabāšanās temperatūrai ir jābūt aptuveni 2—5 °С. Šos ziedus labāk ūdenī likt ar sīpolu, ar kuru tās tiek pārdotas.

Kā saglabāt Amarillis?

Amarillis – var uzglabāt temperatūrā 5—10 °С. Ievietojot ziedu vāzē, mēs rekomendējam piepildīt stiebru ar ūdeni un aizbāzt galu ar vati.

Kā saglabāt Peonija?

Peonija – uzglabāšanās temperatūra aptuveni 5 °С. Ja jums vajag, lai zieds uzreiz atplauktu, ievietojiet to karstā ūdenī.

Kā saglabāt Matiola?

Matiola – uzglabāšanās temperatūra aptuveni 8-10 °С. Ja ūdenim ir pievienots Krizals, ziedu mūžu var ievērojami pagarināt. Jums ir ļoti rūpīgi jāmazgā trauks, kurā jūs liksiet šos ziedus. Bieži ir jāmaina ūdens.

Kā saglabāt Gerberas?

Gerberas – uzglabāšanās temperatūra ir aptuveni 5 °С. Gerberas nedrīkst dziļi ievietot ūdenī. Vāze ir jāpiepilda ne vairāk kā 4-5 cm. (Vāzē ūdens līmenim ir jābūt 4-5 cm) Jūs varat ierīvēt zieda stiebru ar sāli.

Kā saglabāt Lilija?

Lilija – uzglabāšanās temperatūra ir aptuveni 5 °С. Šos ziedus varēsiet uzglabāt līdz pat septiņām dienām. Lilijas jaunie pumpuri pakāpeniski atplaukst, kuri priecē acis.

Kā saglabāt Dālijas?

Dālijas – uzglabāšanās temperatūra ir aptuveni 5 °С. Ūdenim ir ieteicams pievienot etiķi. Ievietojot ziedu vāzē, mēs rekomendējam piepildīt stiebru ar ūdeni un aizbāzt galu ar vati.

Kā saglabāt Gladiolas?

Gladiolas – uzglabāšanās temperatūra ir aptuveni 8-10 °С. Nogriezti ziedi vēl turpina augt ar galotni uzaugšu. Ļoti mīl ūdeni.

Kā saglabāt Alstromērija?

Alstromērija/Alstromerija – uzglabāšanās temperatūra ir aptuveni 5 °С. Tas ir stiprs augs, kura mūža ilgums ir līdz divām nedēļām bez īpašām rūpēm.

Kā saglabāt Orhideja?

Orhideja uzglabāšanās temperatūra ir aptuveni 8-10 °С. Mūža ilgums ir divas nedēļas, retos gadījumos ilgāks. Atsevišķi ūdenī ievietoti ziedi parasti stāv ilgāk.

Kā saglabāt Antūrijas?

Antūrijas uzglabāšanās temperatūra ir aptuveni 8-10 °С. Šis zieds ilgi jūs priecēs. Labāk ievietot to atsevišķā traukā ar speciālu šķidrumu. Tiek piegādātas no Holandes. Kātu laiku pa laikam ir nepieciešams apgriezt.

Kā saglabāt Ornithogalum?

Betlēmes zvaigzne (Ornithogalum) – ļoti noturīga puķe ar pumpuriem, kuri pakāpeniski atplaukst. Šie ziedi neprasa īpašas rūpes.

Kā saglabāt Euforbija?

Euforbija – uzglabāšanās temperatūra ir aptuveni 8-10 °С. Ieteicams vispirms ievietot auga stiebru verdošā ūdenī, lai nepieļautu sulas izdalīšanos. Nav ieteicams likt kopā ar citiem ziediem.